Start arrow OPPA 2008 arrow 1. Komunikat RA
Dwupłytowy album "Oppium Życia" - seria kolekcjonerska

Z okazji 30-lecia OPPA wydaliśmy dwupłytowy album pt. "Oppium Życia"
 Seria limitowana - tylko 1500 sztuk !
Zapraszamy do składania zamówień ! Szczegóły tutaj
 
1. Komunikat RA Drukuj Wyślij znajomemu

KOMUNIKAT NR 1 RADY ARTYSTYCZNEJ OPPA 2008

Rada Artystyczna OPPA 2008 – 26. Międzynarodowego Festiwalu Bardów, obradowała w dniu 3 listopada 2008 w składzie: Piotr Bakal (przewodniczący), Andrzej Brzeski, Stanisław Klawe i Bogusław Nowicki.

1. Po zapoznaniu się z nadesłanymi zgłoszeniami Rada Artystyczna postanowiła zakwalifikować do Półfinału OPPA 2008 następujące osoby (alfabetycznie):

1.    Barabas Dominika (Lądek Zdrój)
2.    Czekalski Paweł (Sosnowiec)
3.    Dyakowski Łukasz (Legionowo)
4.    Konstrat Michał (Warszawa)
5.    Kotin Andriej (Moskwa/Zielona Góra)
6.    Lechowicz Marcin (Kraków)
7.    Lisiewicz Marta (Bogucin)
8.    Mazoń Włodzimierz (Kraków)
9.    Orzechowski Tomasz (Łańcut)
10.    Polek Apolinary (Łódź)
11.    Rokosz Tomasz (Lublin)
12.    Salej Tomasz (Olsztyn)
13.    Sawicki Tomasz (Opole)
14.    Stańczak Wanda (Warszawa)
15.    Wawrzyniak Andrzej (Zduńska Wola)
16.    Wołoszyn Lucjan (Rzeszów)
17.    Zarzycki Piotr (Wrocław)


2. Rada Artystyczna zgodnie z punktem 12. Regulaminu OPPA zaprosiła do udziału w Półfinale OPPA 2008 z pominięciem eliminacji wstępnych następujące osoby:

18.    Hajduk Adam (Nowe Sady)
19.    Pawlikowski Waldemar (Gubin)
20.    Skrzypczak Marcin (Starogard Gdański)


3. Spośród zgłoszonych kandydatur zagranicznych Rada Artystyczna zakwalifikowała do Finału OPPA 2008 następujące osoby:

1.    Makarewicz Natalia (Baranowicze, Białoruś)
2.    Mitko Julia (Mińsk, Białoruś)
3.    Stroz François (Coraze, Francja)
4.    Wodonosowa Jekaterina (Mińsk, Białoruś)
5.    Zajcau Aleksander (Mińsk, Białoruś)


oraz warunkowo:

6.    Kułagin Sergiej – po dosłaniu brakujących materiałów

4. Rada Artystyczna zgodnie z punktem 12. Regulaminu OPPA zaprosiła do udziału w Finale OPPA 2008 z pominięciem eliminacji następujące osoby:

1.    Bogusz Przemysław (Otwock)
2.    Cicha Karolina (Warszawa)
3.    Gutry Jacek (Warszawa)
4.    Król Marek (Biłgoraj)
5.    Lencka Gabriela (Warszawa)
6.    Wieczyńska-Krawiec Agata (Warszawa)

Rada Artystyczna prosi wymienione w pkt. 4. osoby, by w przypadku przyjęcia zaproszenia, dostarczyły teksty zgłaszanych piosenek i wypełnioną kartę zgłoszenia do dnia 20.11.2008.

5. Przesłuchania półfinałowe odbędą się dnia 23 listopada 2008 r. w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, ul. Smolna 9 od godziny 16:00. Obowiązkowe próby mikrofonowe rozpoczną się o godzinie 14:00 wg harmonogramu ustalonego przez Biuro Organizacyjne OPPA.

6. Finał konkursu odbędzie się dnia 28 listopada 2008 r. w Ośrodku Kultury Ochoty w Warszawie, ul. Grójecka 75 od godz. 18:00. Obowiązkowe próby mikrofonowe rozpoczną się o godzinie 14:00 wg harmonogramu ustalonego przez Biuro Organizacyjne OPPA.


Za Radę Artystyczną OPPA
Piotr Bakal

Warszawa, 4 listopada 2008