Start arrow OPPA 2009 arrow KOMUNIKAT NR 1 RADY ARTYSTYCZNEJ OPPA 2009
Dwupłytowy album "Oppium Życia" - seria kolekcjonerska

Z okazji 30-lecia OPPA wydaliśmy dwupłytowy album pt. "Oppium Życia"
 Seria limitowana - tylko 1500 sztuk !
Zapraszamy do składania zamówień ! Szczegóły tutaj
 
KOMUNIKAT NR 1 RADY ARTYSTYCZNEJ OPPA 2009 Drukuj Wyślij znajomemu

Rada Artystyczna OPPA 2009 – 27. Międzynarodowego Festiwalu Bardów, obradowała w dniu 9 listopada 2009 w składzie: Piotr Bakal (przewodniczący), Mirosław Czyżykiewicz, Stanisław Klawe, Bogusław Nowicki i Andrzej Ozga.

1. Po zapoznaniu się z nadesłanymi zgłoszeniami Rada Artystyczna postanowiła zakwalifikować do Półfinału OPPA 2009 następujące osoby (alfabetycznie):

1. Michał „Limboski” Augustyniak – Wałcz
2. Paweł Ciesielski – Łódź
3. Mariusz Dekiel – Kielce
4. Antoni Gustowski – Warszawa
5. Jacek Kadis – Kraśnik
6. Bogumiła Kucharczyk-Włodarek – Łódź
7. Joanna Mioduchowska – Warszawa
8. Zbigniew Paprocki – Sieradz
9. Tomasz Rokosz – Lublin
10. Dariusz Rubin – Biłgoraj
11. Ryszard Słowicki – Szczecin
12. Wanda Stańczak – Warszawa
13. Remigiusz Szuman – Mosina
14. Kamil Wasicki – Konin
15. Karolina Żuk-Wieczorkiewicz – Gdańsk


2. Rada Artystyczna zgodnie z punktem 12. Regulaminu OPPA zaprosiła kilka osób do udziału w Półfinale OPPA 2009 z pominięciem eliminacji wstępnych. Spośród nich swój udział potwierdzili:

16. Ryszard Stańko – Jelenia Góra
17. Mirosław Sokołowski – Lublin
18. Jarosław Augiewicz – Kraków
19. Piotr Płaza – Piechowice
20. Robert Mazurkiewicz – Tarnówek


3. Spośród zgłoszonych kandydatur zagranicznych Rada Artystyczna zakwalifikowała do Finału OPPA 2009 następujące osoby:

1. Eugen Barisznikau – Mińsk (Białoruś)
2. Brian Neubauer – Amsterdam (Holandia)
3. Monika Thomas – Chester (Wielka Brytania)
4. Jekaterina Wodanosowa – Mińsk (Białoruś)
5. Aliksandr Zaitsau – Mińsk (Białoruś)


4. Rada Artystyczna zgodnie z punktem 12. Regulaminu OPPA zaprosiła kilka osób do udziału w Finale OPPA 2009 z pominięciem eliminacji. Spośród nich swój udział potwierdzili:

6. Przemysław Bogusz – Otwock
7. Jacek Gutry – Warszawa
8. Łukasz Jemioła –
Limanowa
9. Michał Konstrat – Warszawa
10. Andriej Kotin – Zielona Góra
11. Tomasz Orzechowski – Łańcut
12. Andrzej Wawrzyniak – Zduńska Wola



5. Przesłuchania półfinałowe odbędą się dnia 21 listopada 2009 r. w Centrum „Łowicka” w Warszawie, ul. Łowicka 21 od godziny 17:00. Obowiązkowe próby mikrofonowe rozpoczną się o godzinie 10:00 wg harmonogramu ustalonego przez Biuro Organizacyjne OPPA.


6. Wielki Finał konkursu odbędzie się dnia 22 listopada 2009 r. w Centrum „Łowicka” w Warszawie, ul. Łowicka 21 od godziny 16:00. Obowiązkowe próby mikrofonowe rozpoczną się o godzinie 12:00 wg harmonogramu ustalonego przez Biuro Organizacyjne OPPA.

Za Radę Artystyczną OPPA
Piotr Bakal

Warszawa, 9 listopada 2009