Start arrow OPPA 2012 arrow 2. Komunikat RA
2. Komunikat RA Drukuj Wyślij znajomemu
KOMUNIKAT NR 2 RADY ARTYSTYCZNEJ OPPA 2012 - 30. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU BARDÓW

Rada Artystyczna OPPA obradująca w dniu 17 listopada 2012 r. w składzie: Piotr Bakal (przewodniczący), Andrzej Brzeski, Stanisław Klawe, Bogusław Nowicki i Andrzej Ozga, po wysłuchaniu prezentacji 21 uczestników Półfinału, postanowiła zakwalifikować do Wielkiego Finału OPPA 2012 następujące osoby (w porządku alfabetycznym):

1. Olga Akulicz (Mińsk, Białoruś)
2. Jacek Giszczak (Lublin)
3. Marina Hulia (Warszawa)
4. Andriej Kotin (Zielona Góra)
5. Piotr Kulpa (Bełchatów)
6. Paweł Leszoski (Żyrardów)
7. Przemysław Mazurek (Poznań)
8. Łukasz Nowak (Petrykozy)
9. Ilona Papečkitė (Kaunas, Litwa)
10. Tomasz Rokosz (Lublin)
11. Karolina Rutowska (Kraków)
12. Piotr Szauer (Lubawa)
13. Aleksjej Sziriajew (Minsk, Białoruś)

Jednocześnie Rada Artystyczna informuje, że działając zgodnie z pkt. 10. Regulaminu OPPA, zaprosiła do udziału w Wielkim Finale także te osoby, które w ostatnich latach znalazły się w gronie laureatów „Złotej Piątki”. Spośród nich zaproszenie przyjęli:

1. Andrzej Dębowski (Warszawa)
2. Tomasz „Ignac” Orzechowski (Łańcut)
3. Tatiana Soloviova (Grodno, Białoruś)


Koncert pt. „Wielki Finał OPPA 2012” odbędzie się 18 listopada 2012 r. w Domu Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9 (wejście od Alej Jerozolimskich), od godziny 15:00. Informację na temat harmonogramu prób mikrofonowych i kolejności występów zamieszczamy poniżej.

za Radę Artystyczną
Piotr Bakal
Warszawa, 17 listopada 2012, godz. 23:50


KOLEJNOŚĆ PRÓB WIELKIEGO FINAŁU OPPA 2012


1. Andrzej Dębowski (Warszawa) 10:30 – 10:45
2. Tatiana Soloviova (Grodno, Białoruś) – 10:45 – 11:00
3. Aleksjej Sziriajew (Mińsk, Białoruś) 11:00 – 11:10
4. Piotr Kulpa (Bełchatów) 11:10 – 11:20
5. Andriej Kotin (Zielona Góra) 11:20 – 11:30
6. Paweł Leszoski (Żyrardów) 11:30 – 11:40
7. Olga Akulicz (Mińsk, Białoruś) 11:40 – 11:50
8. Karolina Rutowska (Kraków) 11:50 – 12:00
9. Piotr Szauer (Lubawa) 12:00 – 12:10
10. Łukasz Nowak (Petrykozy) 12:10 – 12:20
11. Przemysław Mazurek (Poznań) 12:20 – 12:30
12. Ilona Papečkytė (Kaunas, Litwa) 12:30 – 12:40
13. Marina Hulia (Warszawa) 12:40 – 12:50
14. Jacek Giszczak (Lublin) 12:50 – 13:00
15. Tomasz Rokosz (Lublin) 13:00 – 13:10
16. Tomasz „Ignac” Orzechowski (Łańcut) 13:10 – 13:25
17. Przemysław Kmietjan z zespołem 13:25 – 13:45


WIELKI FINAŁ OPPA 2012 - KOLEJNOŚĆ WYSTĘPÓW


1. Tomasz Rokosz (Lublin)
2. Jacek Giszczak (Lublin)
3. Marina Hulia (Warszawa)
4. Ilona Papečkytė (Kaunas, Litwa)
5. Przemysław Mazurek (Poznań)
6. Łukasz Nowak (Petrykozy)
7. Piotr Szauer (Lubawa)
8. Karolina Rutowska (Kraków)
9. Olga Akulicz (Mińsk, Białoruś)
10. Paweł Leszoski (Żyrardów)
11. Andriej Kotin (Zielona Góra)
12. Piotr Kulpa (Bełchatów)
13. Aleksjej Sziriajew (Mińsk, Białoruś)
14. Andrzej Dębowski (Warszawa)
15. Tatiana Soloviova (Grodno, Białoruś)
16. Tomasz „Ignac” Orzechowski (Łańcut)

PRZERWA 20’

- Koncert Przemysława Kmietjana z zespołem
- Ogłoszenie laureatów „Złotej Piątki OPPA 2012”
- Koncert „Złota Piątka OPPA 2012” (każdy z laureatów śpiewa po 3 utwory wcześniej nie prezentowane)

PRZERWA 15’

- Odczytanie pełnego werdyktu konkursu OPPA 2012, wręczenie nagród
- Występ laureata Grand Prix im. Jonasza Kofty