Start arrow OPPA 2013 arrow 1. Komunikat RA
1. Komunikat RA Drukuj Wyślij znajomemu
KOMUNIKAT NR 1 RADY ARTYSTYCZNEJ OPPA 2013 - 31. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU BARDÓW

Rada Artystyczna OPPA 2013 - 31. Międzynarodowego Festiwalu Bardów obradująca w Warszawie w dniu 5 listopada 2013 r. w składzie: Piotr Bakal (przewodniczący), Mirosław Czyżykiewicz, Stanisław Klawe, Bogusław Nowicki, Andrzej Ozga i Mateusz Rulski, po zapoznaniu się ze zgłoszeniami 36 kandydatów z wolnego naboru, postanowiła zakwalifikować do udziału w Półfinale OPPA 2013 następujące osoby:

1.    Michał Baranouski (Mińsk, Białoruś)
2.    Krzysztof Bartłomiejczyk (Grodzisk Mazowiecki)
3.    Edward Ciemuchowski (Warszawa)
4.    Anna Dziedzic (Kraków)
5.    Marija Gawrylenko (Borisow, Białoruś)
6.    Marian Górski & Drugie Piętro (Ruda Śląska)
7.    Tolek Gwozdecki (Błonie)
8.    Jurij Mokriszczew (Kraków)
9.    Michał Omelianiuk (Białystok)
10.    Iwan Poczywałow (Grodno, Białoruś)
11.    Dariusz Rączka & Fantasmagoria (Warszawa)
12.    Elena Rutkowska (Białystok)
13.    Krzysztof Sołtysiński (Kraków)
14.    Alicja Tanew (Kraków)


Jednocześnie Rada Artystyczna informuje, że zgodnie z pkt. 10. Regulaminu OPPA, zaprosiła do udziału w Półfinale kilkanaście osób, z których zaproszenie przyjęli:

1.    Jarek Augiewicz & Bieguni (Nowa Ruda)
2.    Tomasz Drachal (Warszawa)
3.    Dorota „Sowa” Kuziela (Wrocław)
4.    Przemek Mazurek (Plewiska)
5.    Piotr Pieńkowski (Bydgoszcz)
6.    Piotr Płaza (Jelenia Góra)
7.    Apolinary POlek (Czarny Kierz)
8.    Remigiusz Szuman (Mosina)
9.    Jarosław Tomaszewski (Podkowa Leśna)
10.    Paweł Wójcik (Płock)
11.    Marysia Żak (Warszawa)


Koncert półfinałowy odbędzie się 16 listopada br. w Domu Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9 (wejście od Alej Jerozolimskich), od godziny 16:00. Informację na temat harmonogramu prób mikrofonowych prześlemy uczestnikom do dnia 11 listopada.

Ponadto Rada Artystyczna informuje, że działając zgodnie z pkt. 10. Regulaminu OPPA, zaprosiła do udziału w Wielkim Finale także te osoby, które w ostatnich latach znalazły się w gronie laureatów Złotej Piątki. Spośród nich zaproszenie przyjęli:

1.    Antoni Gustowski (Warszawa)
2.    Jacek Kadis (Kraśnik)
3.    Andriej Kotin (Zielona Góra)
4.    Tomek Krzymiński (Warszawa)
5.    Piotr Kulpa (Bełchatów)


za Radę Artystyczną
Piotr Bakal

Warszawa, dnia 5 listopada, godz. 20:30