Start arrow Księga Gości
Współpraca z Polskim Radiem Łódź

Festiwal OPPA nawiązał w tym roku współpracę z Polskim Radiem Łódź.
Tegoroczni Laureaci Konkursu OPPA oraz zwycięzca Plebiscytu Publiczności koncertu Premier będą mieli możliwość występu w specjalnie zorganizowanym koncercie Radia Łódź w dniu 17 grudnia 2019 roku.
 
Rezerwacje na Koncert Galowy Premiery i Interpretacje OPPA 2019

OPPA 2019 - 37. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW
KONCERT GALOWY - PREMIERY I INTERPRETACJE OPPA 2019

W piątek 22 listopada o godzinie 19:00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się Koncert Galowy OPPA 2019 - 37. Międzynarodowego Festiwalu Bardów pt. "Premiery i Interpretacje".

W jego pierwszej części z premierowymi utworami wystąpi kilkanaścioro znanych twórców piosenki autorskiej, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybierze najlepszą piosenkę premierową. Zwycięzca otrzyma specjalnie wygrawerowaną kryształową statuetkę.

Druga część, to koncert poświęcony pamięci zmarłego w 2018 r. barda i stałego uczestnika OPPA - Andrzeja Brzeskiego. Jego koleżanki i koledzy po piórze przedstawią swoje interpretacje piosenek autorskich Artysty.

Wystąpią: Justyna Bacz, Piotr Bakal, Marek Bartkowicz, Ewa Gaworska, Bogusław Nowicki, Jacek Gutry, Tomasz Kordeusz, Łukasz Majewski, Marek Majewski, Jerzy Mamcarz, Ewelina Marciniak, Joanna Mioduchowska, Tomasz Olszewski, Andrzej Ozga i Basia Stępniak-Wilk.

W obu częściach koncertu artystom akompaniować będzie zespół pod kierownictwem Tomasza Filipczaka (fortepian, aranżacje), w składzie: Jakub Kujawa (gitary), Rafał Grząka (akordeon), Mirosław Wiśniewski (bas), Paweł Twardoch (perkusja), Jarosław Zawadzki (saksofony, instrument klawiszowy). Koncert poprowadzi Basia Stępniak-Wilk.

Jak co roku uruchamiamy rezerwację biletów na Koncert Galowy. Proszę do nas pisać pod: info@oppa.pl a otrzymają Państwo informacje o sposobie rezerwacji i przedsprzedaży.
 
Dwupłytowy album "Oppium Życia" - seria kolekcjonerska

Z okazji 30-lecia OPPA wydaliśmy dwupłytowy album pt. "Oppium Życia"
 Seria limitowana - tylko 1500 sztuk !
Zapraszamy do składania zamówień ! Szczegóły tutaj
 

Księga Gości
Bartłomiej Barański    07 listopad 2012 16:39 | Bydgoszcz
Witam serdecznie.
Nie rozumiem głosów, które jakoby z żalem utyskują nad poziomem intelektualnym narodu, który jakoby to interesuje się jedynie popkulturową papką.
A niby co wtedy miałoby wyróżniać tych "niby" wrażliwych intelektualistów od całej reszty????
Czyż można nie będąc skrajnie naiwnym wymagać takich rzeczy od narodu????
Naturalną koleją rzeczy jest, że rozprzestrzeniające się mas media powodują iż serwowaną potrawą jest wypadkowa potrzeb tłumu!!!!
Porównajcie środki przeznaczane na tzw. kulturę wysokich lotów w roku 1920 do przeznaczanych dzisiaj, dodajcie do tego czynnik inflacji, a zrozumiecie, że nigdy nie było tak dobrze jak dzisiaj!!!!
6000 zł na nagrania, które może zdobyć właściwie każdy + technika cyfrowa, która pozwala nagrać dobrze materiał nawet za 3-4 tyś. złotych. Dodatkowo laureat zostanie lekko pod promowany w tychże "bezdusznych" mas mediach...
Czyż można chcieć czegoś więcej???? Moim zdaniem jest lepiej niż dobrze, i tylko wojna totalna może spowodować, że malkontenci zaczną myśleć...
Pozdrawiam serdecznie.
Komentarz moderatora Komentarz moderatora:
Dziękujemy za opinię i również serdecznie pozdrawiamy :)

Justyna    09 maj 2012 10:19 |
Życzę dalszych sukcesów :)

MaK    16 styczeń 2012 16:37 |
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Piękna inicjatywa! Pozdrawiam serdecznie!

Justyna Palczak    17 grudzień 2011 17:59 | Wrocław
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
Jestem zaszokowana ilością wersji językowych jakie można wybrać na stronie. Na pewno przyczyni się to do zwiększenia popularności tego niszowego gatunku jakim jest piosenka autorska.

Paulina    27 lipiec 2011 11:13 |
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
ciekawa strona, pozdrowionka :)

Apolinary POlek    28 listopad 2009 22:23 | Dorotowo
OcenaOcenaOcenaOcenaOcena
http://apolinary.pl
Udało się i to wspaniale! Wyjechałem z Oppy z nową twórczą energią, pięknymi i ciekawymi wspomnieniami oraz nowymi znajomościami. Organizatorom należą się piękne podziękowania i wielkie "Sto lat!". Do zobaczenia za rok!

Aleksandra Kiełb    15 październik 2009 17:04 |
Będzie dobrze, ale wiadomo, czasy ponure - więc trzeba się głośno domagać uwagi decydentów. Nie dajmy się skazywać na papkę pseudokultury - ludzie! trzeba czytać, śpiewać, popularyzować mądre i piękne, ponadczasowe utwory! I przekonywać do tego coraz młodsze pokolenia!!! Trzymam kciuki za powodzenie OPPA!
Z pozdrowieniami. Aleksandra Kiełb-Szawuła

Andrzej Koczewski    14 październik 2009 12:04 | Łódź
http://www.koczewski.com
To smutne i jednocześnie zastanawiające, że taka impreza z tradycjami musi walczyć o środki. Widać władze obchodzi tylko popkultura niskich lotów... :(

Tomasz Pawlak    08 październik 2009 16:23 |
Przykro mi z powodu OPPA, Platfuzy u władzy niszczą kulturę narodową. Dofinansowują jakieś pojechane projekty o tytułach anglojęzycznych. Identycznie jak z dofinansowywaniem firm. Czy wiecie, że polski rząd dofinansował kwotą 250mln zł szwedzką firmę DELL która miałaby w Polsce otworzyć swoją filię? Wiadomo, Dell - taka "słaba i biedna firma" musi być dofinansowywana przez Bogatych Polaków, których na te komputery nie będzie nawet stać, he he. Platforma zrobi wszystko żeby zniszczyć POlskość - Wypowiedź D.Tuska: "Mnie już ta polskość mierzi". I robi wszystko żeby Polska utraciła suwerenność bez wojny. Zniszczyć polskie zakłady pracy (albo sprzedać), zniszczyć szkolnictwo - ciekawe czy wiecie jakie przepisy zostały ostatnio wprowadzone? zniszczyć w końcu polska kulturę - tu patrz OPPA i inne podobne Festiwale. Robi się to samo co podczas okupacji tyle, że tym razem robi to rząd polski...?

Przeczytałem wszystko, co zamieściliście na tej stronie i jestem oburzony...
na władze i wszelkie jej mniejsze decyzyjne formy...

Artur Wojciechowski    08 październik 2009 12:12 |
czy i jak Urząd Miasta Wawy argumentował brak wsparcia dla tej inicjatywy a jakie argumenty zdaniem Urzędu zadecydowały o wyborze innych projektów?

mam nadzieję, że wyjaśnienie Urzędu nie było w stylu: "nie, bo nie i już" ...

pozdrawiam i życzę powodzenia


23
wpisy/-ów
1 2 3 »