Start
Basia Stępniak-Wilk - reedycja płyty "O obrotach" Drukuj Wyślij znajomemu

Pod koniec listopada 2008 ukaże się reedycja pierwszej płyty Basi Stępniak-Wilk pt. “O obrotach” z bonusowymi nie publikowanymi wcześniej piosenkami, w nowej szacie graficznej i odświeżonym brzmieniu.

Basia Stępniak-Wilk CD “O obrotach” Basi Stępniak-Wilk ukazała się w 1998 r. Była debiutem fonograficznym, ale i pewnym zamknięciem tego pierwszego – bardzo owocnego etapu działalności scenicznej Artystki (m. in. Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej OPPA w Warszawie, I miejsce Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa). Płyta utrzymana w konwencji poezji śpiewanej, autorskie teksty i muzyka Basi, nietuzinkowe aranżacje Marka Bazeli.

Na aukcjach internetowych dziś tamto wydanie osiąga zawrotne ceny.
CD “O obrotach” 2008 to nadal płyta z książeczką, w której oprócz tekstów piosenek są wiersze Basi Stępniak-Wilk. Do tamtych piosenek dołączono bonusowo 4 nie publikowane dotąd utwory. Nową oprawę graficzną przygotował – jak przed dekadą – Zbigniew Karaszewski. Debiutująca wówczas autorka zdjęć Monika Bereżecka znana jest dziś jako lauteatka licznych nagród fotograficznych prezentowanych pod szyldem Zorka Projekt. Sama Basia też dała się już poznać z innych stron, a czy ta liryczna, melancholijna płyta wróżyła “Bombonierkę” i “Słodką chwilę zmian”? Warto sprawdzić.