Start arrow TOMEK OPOKA
Pamiętam tamte mewy - wydawnictwo poświęcone Tomkowi Opoce Wyślij znajomemu
ZAMÓW KSIĄŻKĘ Z PŁYTĄ CD
Pamiętam tamte mewy...
W 25 rocznicę śmierci Tomasza Opoki - 4 września 2009 r. poinformowaliśmy o końcowej fazie realizacji projektu upamiętniającego jego życie i twórczość. Publikacja jest książką formatu A5, w twardej oprawie z dołączoną płytą, na której znalazły się archiwalne nagrania Tomka oraz współczesne interpretacje jego piosenek, teksty, wiersze, artykuły, wspomnienia i zdjęcia. W projekcie wzięli udział: Waldemar Mieczkowski, Andrzej Korycki, Roman Roczeń, EKT Gdynia, Banana Boat, Słodki Całus od Buby oraz Tomasz Olszewski, Johan Meijer i Piotr Bakal.
Tą publikacją, która jest wynikiem dobrowolnej pracy i zaangażowania wielu osób, pragniemy uczcić pamięć przedwcześnie zmarłego, niezwykłego człowieka, przyjaciela, kolegi, wrażliwego intelektualisty, niezwykle uzdolnionego poety, kompozytora i pieśniarza. Chodzi nam nie tylko o to, by jego twórczość ocalić od zapomnienia, ale również zaproponować publiczności jej współczesne odczytanie.

Premierowy koncert promujący wydawnictwo "Pamiętam tamte mewy... - Tomek Opoka" odbył się 27 listopada 2009 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie w ramach OPPA 2009 - 27. Międzynarodowego Festiwalu Bardów.

W dniu 4 września 2009 uruchomiliśmy specjalną stronę internetową poświęconą temu projektowi pod adresem: www.tomekopoka.com

Tomek Opoka Pamiętam tamte mewy...

ZAMÓW KSIĄŻKĘ Z PŁYTĄ CD
Pamiętam tamte mewy...