Start arrow OPPA 2009 arrow WARSZAWA URATUJE OPPA
Dwupłytowy album "Oppium Życia" - seria kolekcjonerska

Z okazji 30-lecia OPPA wydaliśmy dwupłytowy album pt. "Oppium Życia"
 Seria limitowana - tylko 1500 sztuk !
Zapraszamy do składania zamówień ! Szczegóły tutaj
 
WARSZAWA URATUJE OPPA Drukuj Wyślij znajomemu

W ciągu dwóch dni od kiedy ogłosiliśmy, że OPPA 2009 - 27. Międzynarodowy Festiwal Bardów nie odbędzie się, Urząd Miasta st. Warszawy dokonał analizy możliwości udzielenia wsparcia festiwalowi w tym roku. Otrzymaliśmy wiarygodne informacje, że uda się przekazać z budżetu Miasta środki na tegoroczną edycję imprezy.

Z wielką radością ogłaszamy więc, że - wprawdzie w okrojonej wersji - OPPA 2009 - 27. Międzynarodowy Festiwal Bardów odbędzie się w dniach od 21 do 27 listopada.

Premierowy koncert promujący wydawnictwo poświęcone życiu i twórczości Tomasza Opoki - "Pamiętam tamte mewy..." również odbędzie się w planowanym wcześniej terminie i miejscu, tzn. 27 listopada 2009 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie do jak najszybszego nadsyłania zgłoszeń. Termin składania przedłużamy do 7 listopada.NADZWYCZAJNE POSIEDZENIE ZARZĄDU SLM "BALLADA" - komunikat z dnia 08.10.2009

 
Dnia 8 października 2009 o godz. 21:00 odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu SLM "Ballada", które w całości poświęcone było sytuacji, jaka wytworzyła się po odrzuceniu wniosku o dofinansowanie OPPA przez Zespół Opiniujący Urzędu Miasta st. Warszawy. Zastanawiano się m. in. nad tym, czy istnieje możliwość utrzymania Festiwalu bez dotacji państwowych lub samorządowych. Stwierdzono, że gdyby chcieć zachować międzynarodowy lub tylko ogólnopolski charakter przedsięwzięcia, to nie jest możliwa jego realizacja bez wsparcia tych instytucji. Postanowiono jednak nie podejmować na razie decyzji o zawieszeniu Festiwalu, wobec napływających w ostatnich godzinach informacji o rysujących się jednak szansach na jego sfinansowanie w tym roku przez Urząd Miasta st. Warszawy. Mając na uwadze zaistniałą sytuację i wysokie prawdopodobieństwo powtarzania się jej w przyszłości, Zarząd SLM "Ballada" uchwalił apel do władz państwowych, pod którym rozpocznie wkrótce zbieranie podpisów. Apel zostanie opublikowany w niedługim czasie na stronie OPPA.

Stowarzyszenie Literacko Muzyczne "Ballada"