Start arrow Zgłoszenia konkursowe
KOMUNIKAT O TRANSMISJACH ON-LINE Z KONCERTÓW OPPA 2021

    W tym roku będzie można wysłuchać i obejrzeć dzięki internetowym transmisjom
    online
następujące koncerty:
  • Półfinał i Wielki Finał Konkursu OPPA 2021 (20 i 21 listopada). Transmisje będą dostępne z profilu Domu Kultury Śródmieście na YouTube.
    Link do transmisji online: https://youtu.be/-0tRCq9NWio
  • Koncert Galowy Premiery i Interpretacje (27. listopada) będzie można oglądać na fanpejdżu fejsbukowym Centrum Promocji Kultury Praga Południe. Link do transmisji online:
    https://www.facebook.com/events/4860168544003874/

    W odpowiednim momencie zamieścimy linki do tych relacji tutaj oraz na

    Koncert Hommage à Georges Brassens (24. listopada) będzie zarejestrowany
    i udostępniony w późniejszym terminie.
 
OPPA 2021 – 38. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW

OPPA 2021 - 38. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW
odbędzie się w dniach od 20 do 28 listopada 2021 r.

20 i 21 listopada (sobota, niedziela) - PÓŁFINAŁ I WIELKI FINAŁ KONKURSU
zgłoszenia przyjmujemy do 15 października, Regulamin nie ulega zmianie

22. listopada (poniedziałek) - JANUSZ KUROWSKI z zespołem
recital promujący płytę autorską pt. Winobranie

24 listopada (środa) - „HOMMAGE À GEORGES BRASSENS”
w setną rocznicę urodzin i w czterdziestą rocznicę śmierci wielkiego barda

27 listopada (sobota) - KONCERT GALOWY "PREMIERY I INTERPRETACJE"

28 listopada (niedziela) - OFF OPPA

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego,
w ramach programu Muzyka, realizowanego przez
Narodowy Instytut Muzyki i Tańca
.
Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.
 
Zgłoszenia konkursowe Drukuj Wyślij znajomemu

Jeśli śpiewasz własne, napisane i skomponowane przez siebie piosenki, skorzystaj z szansy, pozwól odkryć swój talent i weź udział w OPPA!

Półfinał konkursu OPPA 2021 odbędzie się 20. listopada (sobota), Wielki Finał w dniu 21. listopada (niedziela) w Domu Kultury Śródmieście w Warszawie, ul. Smolna 9 (wejście od Alej Jerozolimskich) Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 15 października br.Proszę pobrać kartę zgłoszenia w formacie Word (.doc) lub RTF (.rtf) :

karta zgłoszenia (.doc)
karta zgłoszenia (.rtf)

Wypełnioną kartę zgłoszenia wraz z załącznikami proszę wysłać
pod adres Biura Organizacyjnego OPPA

załączniki:

1. nagranie demo pięciu zgłaszanych piosenek w formacie .mp3 (bitrate 128 kbps)

2. teksty pięciu zgłaszanych piosenek w formacie A4, w formacie cyfrowym .doc lub .rtf

3. informacja o dokonaniach artystycznych kandydata (udział w konkursach i festiwalach, zdobyte nagrody, nagrania radiowe, telewizyjne, wydane kasety, płyty itp. - chronologicznie, w odzielnym pliku w formacie .doc lub .rtf)Jak składać zgłoszenia na OPPA?

1. Wybierz ze swojego repertuaru 5 utworów, które chcesz zgłosić.

2. Upewnij się, że utwory, które wybrałeś są wyłącznie Twoim dziełem, tzn. że jesteś autorem słów, muzyki i wykonawcą każdego spośród tych 5 utworów. Samodzielny akompaniament nie jest wymagany.

3. Nagraj te utwory w formacie cyfrowym mp3 lub zamień posiadane nagrania w innych formatach na format mp3.

4. Dostosuj (przekonwertuj) pliki mp3 do wymaganej opcji, aby miały tzw. bitrate 128 kbps. Należy w tym celu użyć jednego z darmowych programów, np. Switch. Chodzi o to, by pliki nie były zbyt duże, tzn. miały około 2-3 MB, a nie np. 11 lub 15 MB. Te nagrania służą wyłącznie Radzie Artystycznej do przeprowadzenia eliminacji i ich jakość nie musi być „radiowa”.

5. Zgromadź te 5 plików muzycznych w jednym folderze opatrzonym Twoim nazwiskiem, np. wg wzoru: Kowalski_OPPA2013.

6. Dołóż do tego folderu teksty tych samych 5 piosenek. Teksty powinny być zapisane w formacie .doc lub .rtf. Jeśli używasz programu Open Office, zapisz teksty jako format .doc lub. rtf. W tym celu otwórz dany tekst i kliknij w polecenie „zapisz jako”, następnie wybierz z listy wyboru format .doc lub .rtf i kliknij zapisz.

7. Wypełnij kartę zgłoszenia. Formularz jest do pobrania pod odpowiednią zakładką na stronach Festiwalu. Wprowadzane dane zapisz i upewnij się, że zapisana wersja nie ma formatu innego jak .doc lub .rtf. Nie musisz składać odręcznego podpisu i skanować karty. To nie jest dokument tej wagi. Dorzuć wypełnioną kartę zgłoszenia do folderu, w którym już są nagrania i teksty.

8. Stwórz oddzielny plik pod nazwą „info”, opisany wg wzoru: Kowalski_info. Plik powinien zawierać garść informacji o Tobie, Twojej drodze artystycznej i ewentualnych osiągnięciach. Jeśli jesteś debiutantem i nie masz na swym koncie żadnych znaczących zdarzeń, napisz po prostu kim jesteś i czym się zajmujesz. Te informacje są potrzebne głównie do zaprezentowania Twojej osoby podczas koncertu (jeśli oczywiście zakwalifikujesz się do Półfinału). Dorzuć ten plik do folderu, w którym już znajdują się nagrania, teksty i karta zgłoszenia.

9. W folderze powinieneś mieć na zakończenie: nagrania, teksty, kartę zgłoszenia oraz info. Teraz skompresuj ten folder wraz z zawartością za pomocą programu kompresującego. Najczęściej jest to Winrar lub Winzip. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy w folder. Otworzy się okno menu. Wybierz z menu polecenie: „skompresuj i wyślij mailem”. Po kliknięciu w to polecenie komputer stworzy nowy folder ze skompresowaną zawartością, opisany tak jak folder wyjściowy, tyle że z rozszerzeniem .rar lub .zip. I ten właśnie folder przyślij nam mailem pod adres: registration@oppa.pl

Dziękujemy! Powodzenia!