Start arrow Prezydent o OPPA
Współpraca z Polskim Radiem Łódź

Festiwal OPPA nawiązał w tym roku współpracę z Polskim Radiem Łódź.
Tegoroczni Laureaci Konkursu OPPA oraz zwycięzca Plebiscytu Publiczności koncertu Premier będą mieli możliwość występu w specjalnie zorganizowanym koncercie Radia Łódź w dniu 17 grudnia 2019 roku.
 
Rezerwacje na Koncert Galowy Premiery i Interpretacje OPPA 2019

OPPA 2019 - 37. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW
KONCERT GALOWY - PREMIERY I INTERPRETACJE OPPA 2019

W piątek 22 listopada o godzinie 19:00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się Koncert Galowy OPPA 2019 - 37. Międzynarodowego Festiwalu Bardów pt. "Premiery i Interpretacje".

W jego pierwszej części z premierowymi utworami wystąpi kilkanaścioro znanych twórców piosenki autorskiej, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybierze najlepszą piosenkę premierową. Zwycięzca otrzyma specjalnie wygrawerowaną kryształową statuetkę.

Druga część, to koncert poświęcony pamięci zmarłego w 2018 r. barda i stałego uczestnika OPPA - Andrzeja Brzeskiego. Jego koleżanki i koledzy po piórze przedstawią swoje interpretacje piosenek autorskich Artysty.

Wystąpią: Justyna Bacz, Piotr Bakal, Marek Bartkowicz, Ewa Gaworska, Bogusław Nowicki, Jacek Gutry, Tomasz Kordeusz, Łukasz Majewski, Marek Majewski, Jerzy Mamcarz, Ewelina Marciniak, Joanna Mioduchowska, Tomasz Olszewski, Andrzej Ozga i Basia Stępniak-Wilk.

W obu częściach koncertu artystom akompaniować będzie zespół pod kierownictwem Tomasza Filipczaka (fortepian, aranżacje), w składzie: Jakub Kujawa (gitary), Rafał Grząka (akordeon), Mirosław Wiśniewski (bas), Paweł Twardoch (perkusja), Jarosław Zawadzki (saksofony, instrument klawiszowy). Koncert poprowadzi Basia Stępniak-Wilk.

Jak co roku uruchamiamy rezerwację biletów na Koncert Galowy. Proszę do nas pisać pod: info@oppa.pl a otrzymają Państwo informacje o sposobie rezerwacji i przedsprzedaży.
 
List prezydenta z okazji 55-lecia Hybryd Drukuj Wyślij znajomemu
Organizatorzy i Uczestnicy
gali z okazji jubileuszu
55-lecia Klubu Hybrydy
w Warszawie

Panie i Panowie!

Serdecznie pozdrawiam uczestników uroczystej gali z okazji 55-lecia warszawskiego Klubu Hybrydy. Wszystkim osobom, które w ciągu minionego już przeszło pół wieku współtworzyły jego niepowtarzalną atmosferę gorąco gratuluję.

Znaczenia i imponującego dorobku Hybryd nie sposób nakreślić wyczerpująco w kilku zdaniach. W czasach PRL-u Klub był miejscem swobody, gdzie kwitła kultura studencka, rozwijały się młode talenty i rozpoczynały artystyczne kariery. Prawdziwą oazą twórców i miłośników rozlicznych dziedzin sztuki, od różnorodnych gatunków muzyki młodzieżowej, przez literaturę i plastykę, aż po teatr i kabaret. Z historią Klubu nierozerwalnie wiążą się nazwy takich niepowtarzalnych zjawisk w polskim życiu kulturalnym, jak Orientacja Poetycka Hybrydy i Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej (OPPA). Występowali tu najwybitniejsi w powojennej Polsce poeci i malarze, jazzmani i rockmani, piosenkarze i artyści kabaretowi. Przeżycia i wzruszenia, jakich dzięki nim wszystkim doświadczaliśmy, pozostaną na zawsze w pamięci kilku pokoleń bywalców Hybryd.

Cieszę się, że nie zapominając o pięknych tradycjach, Klub pozostaje wierny duchowi nowoczesności, który nadal przyciąga tutaj kolejne generacje warszawskiej młodzieży. Zwyczajowo już ściany Hybryd zdobią panoramiczne fotografie stolicy. Nie zawsze widać na nich budynek przy ulicy Złotej 7/9, jednak to miejsce, gdzie Klub znalazł siedzibę w 1977 roku, niezmiennie pozostaje ważnym punktem na kulturalnej, rozrywkowej i młodzieżowej mapie Warszawy.

Olbrzymia w tym zasługa zarządzającej nim Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem przekonany, że wraz z reaktywowaniem sąsiedniej sali Palladium przed Państwa działalnością otwierają się jeszcze szersze niż dotąd perspektywy. Z serca życzę zatem wielu dalszych sukcesów i wykorzystania tej wyjątkowej szansy.

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Źródło: prezydent.pl