Start arrow Prezydent o OPPA
Rezerwacje biletów na Koncert Galowy OPPA 2021

AKTUALIZACJA (16.11.2021)

Uprzejmie informujemy, że zakończyliśmy przyjmowanie rezerwacji biletów na Koncert Galowy Premiery i Interpretacje. Kolejne prośby o rezerwacje wpisujemy na listę rezerwową, jednak bez gwarancji nabycia biletu. Osoby z listy rezerwowej będą mogły wykupić bilet jedynie w przypadku rezygnacji kogoś z listy właściwej. Okaże się to  najpóźniej na 10 minut przed rozpoczęciem koncertu.

UWAGA!

Dnia 29 października w południe uruchomiliśmy rezerwację biletów na Koncert Galowy "Premiery i Interpretacje OPPA 2021", który odbędzie się w tym roku w sali widowiskowej Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe, ul. Podskarbińska 2 w Warszawie.

O ile nie nastąpią zmiany w ograniczeniach epidemicznych możliwa jest obecność 120 widzów na sali.

Rezerwacji dokonuje się wysyłając mail pod adresem rezerwacje@oppa.pl
Wykupienie rezerwacji nastąpi na godzinę przed koncertem w kasie Centrum. Nie przewidujemy przedsprzedaży biletów. Informacje o sposobach rezerwacji na pozostałe koncerty są zawarte w Programie.
 
List prezydenta z okazji 55-lecia Hybryd Drukuj Wyślij znajomemu
Organizatorzy i Uczestnicy
gali z okazji jubileuszu
55-lecia Klubu Hybrydy
w Warszawie

Panie i Panowie!

Serdecznie pozdrawiam uczestników uroczystej gali z okazji 55-lecia warszawskiego Klubu Hybrydy. Wszystkim osobom, które w ciągu minionego już przeszło pół wieku współtworzyły jego niepowtarzalną atmosferę gorąco gratuluję.

Znaczenia i imponującego dorobku Hybryd nie sposób nakreślić wyczerpująco w kilku zdaniach. W czasach PRL-u Klub był miejscem swobody, gdzie kwitła kultura studencka, rozwijały się młode talenty i rozpoczynały artystyczne kariery. Prawdziwą oazą twórców i miłośników rozlicznych dziedzin sztuki, od różnorodnych gatunków muzyki młodzieżowej, przez literaturę i plastykę, aż po teatr i kabaret. Z historią Klubu nierozerwalnie wiążą się nazwy takich niepowtarzalnych zjawisk w polskim życiu kulturalnym, jak Orientacja Poetycka Hybrydy i Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej (OPPA). Występowali tu najwybitniejsi w powojennej Polsce poeci i malarze, jazzmani i rockmani, piosenkarze i artyści kabaretowi. Przeżycia i wzruszenia, jakich dzięki nim wszystkim doświadczaliśmy, pozostaną na zawsze w pamięci kilku pokoleń bywalców Hybryd.

Cieszę się, że nie zapominając o pięknych tradycjach, Klub pozostaje wierny duchowi nowoczesności, który nadal przyciąga tutaj kolejne generacje warszawskiej młodzieży. Zwyczajowo już ściany Hybryd zdobią panoramiczne fotografie stolicy. Nie zawsze widać na nich budynek przy ulicy Złotej 7/9, jednak to miejsce, gdzie Klub znalazł siedzibę w 1977 roku, niezmiennie pozostaje ważnym punktem na kulturalnej, rozrywkowej i młodzieżowej mapie Warszawy.

Olbrzymia w tym zasługa zarządzającej nim Fundacji na Rzecz Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem przekonany, że wraz z reaktywowaniem sąsiedniej sali Palladium przed Państwa działalnością otwierają się jeszcze szersze niż dotąd perspektywy. Z serca życzę zatem wielu dalszych sukcesów i wykorzystania tej wyjątkowej szansy.

Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Źródło: prezydent.pl