Start arrow OPPA 2014 arrow Program OPPA 2014
Drukuj Wyślij znajomemu
OPPA 2014 - 32. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW

PROGRAM

OPPA 2014 - 32. Międzynarodowy Festiwal Bardów

14 listopada 2014 (piątek)
godz. 19:00, bilety: 25 zł, rezerwacja mailowa pod info@oppa.pl, przedsprzedaż w kasie MIK i na godzinę przed koncertem

EMPATIK - JUSTYNA BACZ z zespołem

Koncert promujący nową płytę artystki. Po płycie "Tête-à-tête" i "Brassens mon amour" Justyna Bacz wydaje trzeci solowy, szczególnie osobisty album "EMPATIK". Artystka zaprezentuje program emocjonalny, osobisty,  niebanalny, w którym pojawią się poetyckie teksty Anny Piwkowskiej, Julii Hartwig, a także Justyny Bacz, różnorodna muzyka  Mariusza Dubrawskiego oraz utwór skomponowany przez Jerzego Kluzowicza, jak również debiut kompozytorski Justyny. Na płycie znalazły się też francuskie akcenty, m. in. piosenka Gilberta Bécaud w tłumaczeniu Justyny. Całość zaaranżował  Mariusz Dubrawski. Akompaniuje zespół w składzie: Mariusz Dubrawski (fortepian, instrumenty klawiszowe, kierownictwo muzyczne), Mirosław Wiśniewski (gitara basowa) i Mariusz Mocarski (perkusja).

Oficjalna strona artystki: www.justynabacz.net

Justyna Bacz

Justyna Bacz - Empatik

Mazowiecki Instytut Kultury
ul. Elektoralna 12, Warszawa
tel. 22 58 64 200, www.mik.waw.pl15 listopada 2014 (sobota)
godz. 16:00, wstęp wolny

PÓŁFINAŁ KONKURSU OPPA 2014

Każdy z uczestników wykonuje dwa utwory z własnym tekstem i własną muzyką. Prezentacje ocenia Rada Artystyczna OPPA, kwalifikując najlepszych do Wielkiego Finału. Prowadzenie Jacek Gutry.

OPPA - Międzynarodowy Festiwal Bardów - Konkurs

Dom Kultury Śródmieście
ul. Smolna 9, Warszawa
tel. 22 827 03 16, www.dks.art.pl16 listopada 2014 (niedziela)
godz. 15:00, wstęp wolny

WIELKI FINAŁ KONKURSU OPPA 2014

Każdy z finalistów wykonuje dwa utwory. Prezentacje ocenia Jury OPPA, które wyłania "Złotą Piątkę" laureatów.
Po przerwie zaśpiewa dla Państwa MAŁGORZATA WOJCIECHOWSKA - laureatka Grand Prix im. Jonasza Kofty OPPA 2004 (z powodu osobistych zdarzeń losowych nie będzie mógł wystąpić PAWEŁ WÓJCIK - laureat Grand Prix im. Jonasza Kofty OPPA 2013). Następnie tegoroczni laureaci wykonują po trzy utwory - różne od wcześniej prezentowanych. Po drugiej przerwie Jury OPPA ogłasza pełny werdykt oraz zdobywcę Grand Prix im. Jonasza Kofty. Prowadzenie Jacek Gutry. Skład Jury OPPA 2014: Ewa Paczoska (przewodnicząca), Jaga Koftowa, Ernest Bryll, Mirosław Czyżykiewicz, Adam Sławiński, Bogusław Nowicki i Piotr Bakal.

Małgorzata Wojciechowska

Dom Kultury Śródmieście
ul. Smolna 9, Warszawa
tel. 22 827 03 16, www.dks.art.pl17 listopada 2014 (poniedziałek)
godz. 20:00, bilety: 10 zł, rezerwacja: 22 224 06 59

APOLINARY POLEK & DOBRY DIABEŁ

Koncert promujący nową płytę "Cały kosmos". To druga z kolei autorska płyta Apolinarego POlka i pierwsza z zespołem Dobry Diabeł. Repertuar to autorskie utwory w brzmieniu i stylu łączącym w sobie wpływy amerykańskiego folku, piosenki poetyckiej i turystycznej, bluesa, bluegrassu, muzyki ludowej i klasycznej. Teksty traktują o szczęściu, wdzięczności, o miłości i tęsknocie, a także o niezwykłych miejscach i postaciach. Akustyczne brzmienie całości utrzymane jest w atmosferze radości i umiłowania piękna, a jednocześnie melancholii i zadumy.

Oficjalna strona artysty: www.apolinary.pl

Apolinary POlek

Apolinary POlek & Dobry Diabeł - Cały kosmos

Pub i Restauracja "U Przyjaciół"
ul. Erazma Ciołka 10 B, Warszawa
tel. 22 224 06 59, www.uprzyjaciolnawoli.pl18 listopada 2014 (wtorek)
godz. 19:00, bilety: 25 zł, zasady rezerwacji na stronie: www.scenapw.sdk.pl

WALDEMAR ŚMIAŁKOWSKI

Recital laureata Grand Prix OPPA 1998, promocja nowej płyty pt. "Hotel Film".

Oficjalna strona artysty: www.waldemarsmialkowski.pl

Waldemar Śmiałkowski

Waldemar Śmiałkowski - Hotel Film

Piwnica na Wójtowskiej
ul. Zakroczymska 11, Warszawa
tel. 22 635 46 47, www.piwnicanawojtowskiej.sdk.pl19 listopada 2014 (środa)
godz. 19:00, wstęp wolny

KAMIL WASICKI z zespołem

Koncert laureata Grand Prix im. Jonasza Kofty z 2009 roku promujący nową płytę "Dobre rzeczy się zdarzają". Po trzech latach od fonograficznego debiutu płyty "Chwyć mnie za rękę", Kamil Wasicki wydaje swój drugi album. Nowe wydawnictwo zawiera dziewięć poetyckich, autorskich utworów o bluesowo-rockowym zabarwieniu.

Oficjalna strona artysty: www.kamilwasicki.pl

Kamil Wasicki

Kamil Wasicki - Dobre rzeczy się zdarzają

Dom Kultury Praga
ul. Dąbrowszczaków 2, Warszawa
te. 22 618 41 51, www.dkpraga.pl20 listopada 2014 (czwartek)
godz. 20:00, bilety: 20 zł, rezerwacja 22 822 48 70, przedsprzedaż w kasie OKO

HOMMAGE A SERGE GAINSBOURG

Koncert poświęcony życiu i twórczości Serge’a Gainsbourga, jednego z najbardziej kontrowersyjnych twórców piosenki francuskiej, skandalisty i promotora rewolucji seksualnej przełomu lat 60. i 70., zmarłego w 1991 roku w Paryżu. Wystąpią wokaliści zespołu „Piąty dzień”: Katarzyna Kucharzewska, Dominika Świątek, René Koelblen i Stanisław Waszak oraz gościnnie Piotr Bakal, tekst biograficzny o Gainsbourgu, scenariusz i reżyseria: René Koelblen, czyta Krystyna Czubówna, akompaniuje zespół pod kierownictwem Andrzeja Perkmana.

Serge Gainsbourg

Hommage a Serge Gainsbourg

Ośrodek Kultury Ochoty
ul. Grójecka 75, Warszawa
tel. 22 822 48 70, www.oko.com.pl21 listopada 2014 (piątek)
godz. 19:00, bilety: 30 zł, rezerwacja mailowa pod info@oppa.pl, sprzedaż na godzinę przed koncertem w kasie Studia

Nie ma już wolnych miejsc na koncert Galowy OPPA 2014. Otwieramy listę rezerwową, która zostanie uruchomiona w kasie Muzycznego Studia Polskiego Radia im. A. Osieckiej, 15 minut przed godziną rozpoczęcia koncertu, czyli o 18.45. Na liście rezerwowej obowiązywać będzie kolejność zgłoszeń.

PREMIERY I INTERPRETACJE - KONCERT GALOWY OPPA 2014

Dwuczęściowy koncert, w którym w pierwszej części z premierowymi utworami występuje kilkunastu znanych twórców piosenki autorskiej, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybiera najlepszą piosenkę premierową.
Druga część, to koncert złożony z piosenek sławnych bardów zagranicznych, które są wykonane w polskich wersjach językowych przez polskich bardów.
Występują: Dominika Barabas, Małgorzata Wojciechowska, Piotr Bakal, Marek Bartkowicz, Andrzej Brzeski, Grzegorz Bukała, Jacek Gutry, Roman Kołakowski, Tomasz Kordeusz, Jacek Łapot, Marek Majewski, Andrzej Ozga, Mateusz Rulski, Jakub Sienkiewicz i Kamil Wasicki.
W obu częściach koncertu artystom akompaniuje zespół pod kierownictwem Michała Szlempo (fortepian, aranżacje), w składzie: Jakub Kujawa (gitary), Rafał Grząka (akordeon),  Mirosław Wiśniewski (bas), Przemysław Kuczyński (perkusja). Prowadzenie - Jacek Łapot.

Jacek Łapot

Studio Muzyczne Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej

Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa
www.polskieradio.pl22 listopada 2014 (sobota)
godz. 19:00, bilety: 30 zł, rezerwacja mailowa pod info@oppa.pl, sprzedaż na godzinę przed koncertem w kasie Studia. Każda osoba, która okaże po koncercie bilet wstępu, otrzyma w prezencie kolekcjonerski podwójny album płytowy "Oppium życia" o wartości 40 zł!

Kończą się wolne miejsca na ten koncert... zachecamy do rezerwacji!

CLAUD MICHAUD (Kanada) śpiewa piosenki FÉLIXA LECLERCA

Sto lat temu (2 sierpnia 1914) urodził się najwybitniejszy i najsławniejszy kanadyjski bard, Félix Leclerc (zm. 8 sierpnia 1988). Ten francuskojęzyczny poeta-pieśniarz, urodzony w Québecu, rozpoczynał swoją karierę na długo przed pojawieniem się we Francji Georgesa Brassensa. W dzisiejszej Kanadzie Claud Michaud uchodzi za najlepszego interpretatora pieśni Félixa Leclerca.

Félix LeclercClaud MichaudMuzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa
www.polskieradio.pl23 listopada 2014 (niedziela)
otwarcie klubu - godz. 14:00, start sceny -  godz. 15:30, wstęp wolny

oFF OPPA - scena otwarta

To kilkugodzinny maraton piosenkarski. Wystąpić mają szansę wszyscy, którzy śpiewają piosenki autorskie (własny tekst i muzyka) pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia się. Do tego koncertu nie ma żadnych eliminacji. Jest to również szansa do zaprezentowania się w nieco szerszym repertuarze niż w konkursie.
Prowadzenie Tomasz Drachal.

oFF OPPA

praCoVnia art club
ul. Popiełuszki 16, Warszawa
tel.: 22 833 44 50, www.pracovnia.pl