Start arrow OPPA 2014 arrow Artyści OPPA 2014 arrow Claud Michaud
Claud Michaud Drukuj Wyślij znajomemu
Absolwent śpiewu klasycznego, studiował pod kierownictwem śpiewaków o międzynarodowej renomie, jak Louis Quilico i Joseph Rouleau. Jako miłośnik poezji i piosenki, dysponując dobrze wyszkolonym głosem, zagłębił się w interpretacje swego ulubionego repertuaru, gdzie spotkać można Jacques’a Brela, Claude’a Léveillé, Léo Ferré, Barbarę, Léonarda Cohena, Georges’a Brassensa i Félixa Leclerca, by wymienić tylko ich.

Aby uczcić dwudziestą rocznicę śmierci Félixa Leclerca, opracował spektakl zatytułowany Un homme qui chante / L’Univers de Félix Leclerc (mężczyzna, ew. człowiek, który śpiewa / świat Félixa Leclerca), poświęcony twórczości wielkiego poety. Spektakl był prezentowany w starym Québecu podczas całego lata 2008 roku, a od tej pory oklaskiwany jest w wielu miastach prowincji Québec, w Kanadzie francuskojęzycznej, jak również we Francji i w Szwajcarii, gdzie Claud Michaud w czerwcu tego roku otrzymał nagrodę Guy-Bel wykonawca roku 2014.

W lipcu 2014 roku został zaproszony przez Orkiestrę Symfoniczną Québecu do wykonania 19 pieśni Félixa Leclerca pod kierownictwem i w aranżacjach Gilles’a Bellemare’a.  Te koncerty miały miejsce w Montréalu i w Québecu.

Pośród wielu znaczących współpracowników Claud Michaud szeroko kooperuje w sprawach artystycznych z Mouffe (właśc. Claudine Monfette) - sławną w Kanadzie autorką, scenarzystką i reżyserką. Piosenka z jej tekstem Ordinaire otrzymała na Festiwalu w Sopocie w 1970 r. Pierwszą nagrodę Za dzieło.

Claud Michaud pisze aktualnie swój nowy program, który ujrzy światło dzienne wiosną 2015 roku.