Start arrow OPPA 2015 arrow Program OPPA 2015
Drukuj Wyślij znajomemu
OPPA 2015 - 33. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW

PROGRAM

OPPA 2015 - 33. Międzynarodowy Festiwal Bardów

14. listopada 2015 (sobota)
godz. 16:00, wstęp wolny

PÓŁFINAŁ KONKURSU OPPA 2015

Każdy z uczestników wykonuje dwa utwory z własnym tekstem i własną muzyką. Prezentacje ocenia Rada Artystyczna OPPA, kwalifikując najlepszych do Wielkiego Finału. Prowadzenie Jacek Gutry.

Dom Kultury Śródmieście
ul. Smolna 9, Warszawa
tel. 22 827 03 16, www.dks.art.pl
 


15. listopada 2015 (niedziela)
godz. 15:00, wstęp wolny

WIELKI FINAŁ KONKURSU OPPA 2015

Każdy z finalistów wykonuje dwa utwory. Prezentacje ocenia Jury OPPA, które wyłania „Złotą Piątkę” laureatów. Po przerwie śpiewa PAWEŁ WÓJCIK - laureat Grand Prix im. Jonasza Kofty OPPA 2013. Następnie tegoroczni laureaci wykonują po trzy utwory - różne od wcześniej prezentowanych. Po drugiej przerwie Jury OPPA ogłasza pełny werdykt oraz zdobywcę Grand Prix im. Jonasza Kofty. Prowadzenie Jacek Gutry.

Paweł Wójcik

Dom Kultury Śródmieście
ul. Smolna 9, Warszawa
tel. 22 827 03 16, www.dks.art.pl16. listopada 2015 (poniedziałek)
godz. 20:00, bilety: 10 zł, rezerwacja 22 224 06 59

JOANNA MIODUCHOWSKA

Oficjalna premiera pierwszej płyty autorskiej pt. "Bujam w obłokach". Koncert promujący debiutancką płytę Joanny Mioduchowskiej, będący jednocześnie oficjalną premierą tego albumu. Joannie będzie towarzyszył Mirosław Kozak (gitara i akordeon).

Joanna Mioduchowska

Joanna Mioduchowska - Bujam w obłokach

Pub i Restauracja "U Przyjaciół"
ul. Erazma Ciołka 10 B, Warszawa
tel. 22 224 06 59, www.uprzyjaciolnawoli.pl17. listopada 2015 (wtorek)
godz. 19:00, bilety: 25 zł, zasady rezerwacji na stronie: www.scenapw.sdk.pl

JACEK GUTRY & MATEUSZ RULSKI

Bardowski dwugłos w programie "Twardzi bardzi". Koncert wykraczający poza ramy "Krainy Łagodności" i melancholię maślano-winnych ciasteczek z napisem "Love song".

Jacek Gutry

Mateusz Rulski

Piwnica na Wójtowskiej
ul. Zakroczymska 11, Warszawa
tel. 22 635 46 47, www.piwnicanawojtowskiej.sdk.pl18. listopada 2015 (środa)
godz. 19:00, bilety: 20 zł, przedsprzedaż od 9 listopada w kasie BOK

SŁODKI CAŁUS OD BUBY

Mocno osadzone w rockowej i folkowej tradycji autorskie piosenki Krzysztofa Jurkiewicza i Mariusza Kampera w aranżancjach i wykonaniu zespołu Słodki Całus od Buby.

Krzysztof Jurkiewicz

Mariusz Kamper

Bielański Ośrodek Kultury
ul. Carla Goldoniego 1, Warszawa
tel. 22 834 65 47, www.bok-bielany.eu19. listopada 2015 (czwartek)
godz. 20:00, bilety: 20 zł, rezerwacja 22 822 48 70, przedsprzedaż w kasie OKO
 
PROJEKT VOLODIA - "Nowe brzmienie Włodzimierza Wysockiego"

Piosenki legendarnego barda w wykonaniu znanego wrocławskiego zespołu. Zaskakująca i odległa od oryginału współczesna aranżacja utworów rosyjskiego barda. Muzyka Volodii, to nie tylko powtarzanie najbardziej znanych kompozycji Wysockiego, ale także ich nowe wersje, oparte na oryginalnym temacie utworu. Podczas koncertu pt. "Nowe brzmienie Włodzimierza Wysockiego" widzowie mogą się także spodziewać wciągających opowieści na temat życia artysty.

Włodzimierz Wysocki

Projekt Volodia

Ośrodek Kultury Ochoty
ul. Grójecka 75, Warszawa
tel. 22 822 48 70, www.oko.com.pl20. listopada 2015 (piątek)
godz. 19:00, bilety: 30 zł, rezerwacja mailowa pod info@oppa.pl, sprzedaż na godzinę przed koncertem w kasie Studia

UWAGA!
11 listopada zamknięta została lista rezerwacji wejściówek na Koncert Galowy OPPA 2015, a rozpoczęta lista rezerwowa. Pewna niewielka ilość będzie jeszcze dostępna na antenie Jedynki (czwartek, około godz. 13.15). Tych wszystkich, którzy nie zdążyli, zapraszamy do rezerwacji miejsc na pozostałe koncerty OPPA, informując jednocześnie, że na większość z nich wolne miejsca również się kończą :)

PREMIERY I INTERPRETACJE - KONCERT GALOWY OPPA 2015

Dwuczęściowy koncert, w którym w pierwszej części z premierowymi utworami występuje kilkunastu znanych twórców piosenki autorskiej, a publiczność w specjalnym plebiscycie wybiera najlepszą piosenkę premierową.
Druga część, to koncert złożony z piosenek sławnych bardów zagranicznych, które są wykonane w polskich wersjach językowych przez polskich bardów.
Występują: Piotr Bakal, Andrzej Brzeski, Jacek Gutry, Krzysztof Jurkiewicz, Tomasz Kordeusz, Łukasz Majewski, Marek Majewski, Bogusław Nowicki, Tomasz Olszewski, Beata Osytek, Andrzej Ozga, Mateusz Rulski, Jakub Sienkiewicz i Tomasz Szwed.
W obu częściach koncertu artystom akompaniuje zespół pod kierownictwem Piotra Matuszczyka (fortepian, aranżacje), w składzie: Jakub Kujawa (gitary), Rafał Grząka (akordeon), Mirosław Wiśniewski (bas), Grzegorz Poliszak (perkusja). Prowadzenie Krzysztof Jurkiewicz.

OPPA - Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej

Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa
www.polskieradio.pl21. listopada 2015 (sobota)
godz. 18:00, bilety: 35 zł, rezerwacja mailowa pod info@oppa.pl, sprzedaż na godzinę przed koncertem w kasie Studia

STANISŁAW SOYKA - GWIAZDA OPPA 2015

Śpiewak, instrumentalista, kompozytor - już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. Nigdy nie poddał się modom i trendom. Wypracował swój własny język muzyczny, przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków, a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni, lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i nie tylko. W dorobku ma ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady.
Na OPPA wystąpi z recitalem piosenek autorskich.

Stanisław Soyka

Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa
www.polskieradio.pl22. listopada 2015 (niedziela)
otwarcie klubu - godz. 14:00, start sceny - 15:30, wstęp wolny

oFF OPPA - scena otwarta

To kilkugodzinny maraton piosenkarski. Wystąpić mają szansę wszyscy, którzy śpiewają piosenki autorskie (własny tekst i muzyka) pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia się. Do tego koncertu nie ma żadnych eliminacji. Jest to również szansa do zaprezentowania się w nieco szerszym repertuarze niż w konkursie. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prowadzenie Tomasz Drachal.

oFF-OPPA

praCoVnia art club
ul. Popiełuszki 16, Warszawa
tel.: 22 833 44 50, www.pracovnia.pl