Start arrow OPPA 2018 arrow Nagroda Gra Muzyka
Nagroda Gra Muzyka Drukuj Wyślij znajomemu
Z radością informujemy, że do grona fundatorów nagród w Konkursie OPPA 2018 dołącza Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, przekazując na nasze ręce nagrody rzeczowe w postaci wyjątkowych! gier planszowych Gra Muzyka, które zostaną wręczone wyróżnionym przez Jury uczestnikom Konkursu.


Gra planszowa Gra Muzyka

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu wydało pierwszą planszową grę o polskiej piosence. To wyjątkowe wydawnictwo powinno być gratką dla wszystkich osób interesujących się muzyką albo chcących poszerzyć swoją wiedzę o niej, a już z pewnością dla fanów planszówek.

Zadanie polega na zdobywaniu punktów. Gracze muszą wykazać się muzyczną wiedzą i odwiedzić jak najwięcej miast, w których organizowane są festiwale muzyczne. Poruszamy się pionkiem po mapie Polski. Start jest w miejscowości Piątek, meta w Opolu.

Gra jest bardzo starannie wydana i ma mnóstwo elementów nawiązujących do muzyki, np. plansza po złożeniu ma formę płyty winylowej. Elementów jest dużo. Można grać w różne wersje tej gry, bardziej lub mniej rozbudowane. Radość z niej znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci.

Autorem gry jest opolanin Tomo Rosemary, któremu w tworzeniu pomagał zespół Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Gra planszowa - Gra Muzyka

Gra planszowa - Gra Muzyka

Gra planszowa - Gra Muzyka

Gra planszowa - Gra Muzyka

Gra planszowa - Gra Muzyka

Gra planszowa - Gra Muzyka
kliknij w obraz, żeby powiększyć


Więcej o grze można przeczytać i posłuchać na stronie Radia Opole: