Start arrow 2. Komunikat RA
2. Komunikat RA Drukuj Wyślij znajomemu
KOMUNIKAT NR 2 RADY ARTYSTYCZNEJ OPPA 2018 - 36. MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU BARDÓW

Rada Artystyczna OPPA obradująca w dniu 17 listopada 2018 r. w składzie: Piotr Bakal (przewodniczący), Stanisław Klawe, Andrzej Ozga, Tomasz Szwed i Sławomir Wolski po wysłuchaniu prezentacji 20 uczestników Półfinału, postanowiła zakwalifikować do Wielkiego Finału OPPA 2018 następujące osoby (w kolejności występów w koncercie półfinałowym):

1. Tadeusz Olchowski (Legnica)
2. Zofia Kołodziej (Bolesławiec)
3. Andriej Kotin (Zielona Góra)
4. Arkadiusz Piechowski (Ząbki)
5. Jarosław Tomaszewski (Milanówek)
6. Aleksandr Mirvis (Ventspils, Łotwa)
7. Jakub Zuckerman (Kraków)
8. Lena Sabinina (Narva, Estonia)
9. Rado Barłowski (Rzeszów)
10. Robin Hill (Ostrava, Czechy)
11. Janusz Kurowski (Łódź)
12. Justyna Sieniuć (Wrocław)

Jednocześnie Rada Artystyczna informuje, że działając zgodnie z pkt. 10. Regulaminu OPPA, zaprosiła do udziału w Wielkim Finale także te osoby, które w ostatnich latach znalazły się w gronie laureatów "Złotej Piątki". Spośród nich zaproszenie przyjęli:

1. Anna Burger (Warszawa)
2. Maja Chwiejczak-Błaszczyk (Warszawa)
3. Tomasz Drachal (Warszawa)
4. Ida Nowak (Warszawa)
5. Ryszard Krauze (Łódź)
6. Dorota Sowa Kuziela (Wrocław)
7. Jekaterina Varkalova (Mińsk, Białoruś)
8. Agata Wieczyńska (Warszawa)

Koncert pt. Wielki Finał OPPA 2018 odbędzie się 18 listopada 2018 r. w Domu Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9 (wejście od Alej Jerozolimskich), o godz. 15:00.

za Radę Artystyczną
Piotr Bakal
Warszawa, 17 listopada 2018




OPPA 2018 - 36. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL BARDÓW
OPPA 2018 - 36th INTERNATIONAL BARD FESTIVAL


KOLEJNOŚĆ WYSTĘPÓW W WIELKIM FINALE
THE ORDER OF PERFORMANCES IN THE GRAND FINAL


18 listopada 2018, godz. 15:00
18th of November 2018, 3 pm

1.    Jakub Zuckerman
2.    Lena Sabinina
3.    Jarosław Tomaszewski
4.    Anna Burger
5.    Janusz Kurowski
6.    Tadeusz Olchowski
7.    Ida Nowak
8.    Andriej Kotin
9.    Robin Hill
10.    Jekaterina Varkalova

1. PRZERWA / BREAK

11.    Arkadiusz Piechowski
12.    Maja Chwiejczak-Błaszczyk
13.    Aleksandr Mirvis
14.    Tomasz Drachal
15.    Zofia Kołodziej
16.    Rado Barłowski
17.    Dorota Sowa Kuziela
18.    Ryszard Krauze
19.    Justyna Sieniuć
20.    Agata Wieczyńska

2. PRZERWA / BREAK

KONCERT LAUREATKI GRAND PRIX OPPA 2017 - VOLGI AKULICZ
RECITAL OF THE GRAND PRIX OPPA 2017 WINNER -
VOLGA AKULICZ

OGŁOSZENIE LAUREATÓW ZŁOTEJ PIĄTKI
ANNOUNCEMENT OF THE GOLDEN FIVE LAUREATES


KONCERT LAUREATÓW ZŁOTEJ PIATKI
PERFORMANCE OF THE GOLDEN FIVE LAUREATES


3. PRZERWA / BREAK

OGŁOSZENIE WERDYKTU I WRĘCZENIE NAGRÓD
ANNOUNCEMENT OF VERDICT AND THE PRIZE-GIVING CEREMONY


WYSTĘP LAUREATA GRAND PRIX OPPA 2018
PERFORMANCE OF THE GRAND PRIX OPPA 2018 WINNER