Start arrow OPPA 2019 arrow OPPA 2019 ODBĘDZIE SIĘ!
OPPA 2019 ODBĘDZIE SIĘ! Drukuj Wyślij znajomemu
Miasto Stołeczne Warszawa, decyzją swoich urzędników odpowiedzialnych za Kulturę oraz decyzją tzw. Komisji Konkursowej oceniającej wnioski o dofinansowanie przedsięwzięć kulturalnych w stolicy, odmówiło w tym roku udzielenia wsparcia finansowego dla OPPA 2019 - 37. Międzynarodowego Festiwalu Bardów. Przypominamy, że historia OPPA sięga 1978 roku i od tego czasu odbyło się 36 edycji. Przez okres, jaki minął od decyzji władz Warszawy o nieprzyznaniu dotacji, staraliśmy się znaleźć jakieś inne sposoby sfinansowania kolejnej odsłony  naszego festiwalu, aby nie dopuścić do przerwania ciągłości jego organizacji czy też do jego zniknięcia z krajobrazu kulturalnego naszego kraju. Wierzymy, że niektóre z tych działań okażą się skuteczne. W każdym razie festiwal OPPA jednak się w tym roku odbędzie, mimo istniejącej nadal pewnej dozy niepewności, co do ostatecznych decyzji i co do konkretnych kwot, które mogłyby zostać nam przyznane.

Prosimy wszystkie osoby zainteresowane Konkursem OPPA o przygotowywanie zgłoszeń. Przyjmujemy je do dnia 15 października. Zgłoszenie, jak zwykle, powinno zawierać teksty 5 w pełni autorskich piosenek, nagrania demo tychże utworów oraz informacje dotyczące potrzeb w zakresie nagłośnienia i na temat dotychczasowego przebiegu działalności artystycznej kandydata. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną pod adresem mailowym registration@oppa.pl Szczegóły regulaminowe i informacje o zgłoszeniach znajdują się na stronie OPPA: www.oppa.pl
Półfinał i Wielki Finał Konkursu odbędą się - jak zwykle - w Domu Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9 w Warszawie.

Co do Koncertu Galowego „Premiery i Interpretacje” mamy dobrą wiadomość. Dzięki odważnej decyzji Burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Pana Grzegorza Benedykcińskiego, koncert ten zostanie uratowany i odbędzie się dnia 22 listopada w pięknym, nowoczesnym Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, w sali widowiskowej posiadającej blisko 400 miejsc siedzących. W pierwszej części jak zwykle usłyszymy kilkanaście premierowych piosenek w wykonaniu zaproszonych do udziału bardess i bardów, a w drugiej części każdy wykonawca będzie interpretował wybraną przez siebie piosenkę Andrzeja Brzeskiego, naszego Kolegi zmarłego 29 czerwca 2018 roku. Jak zwykle prowadzić będziemy mailową rezerwację miejsc na ten koncert.

Na temat innych koncertów składających się na 9-dniowy Festiwal OPPA przekażemy informacje już wkrótce.

OPPA 2019 - 37. Międzynarodowy Festiwal Bardów